WesternPoly

– stylizace Dostihů & Sázek –

Vítejte na divokém západě, světě nemovitostí a byznysu!

Hra WesternPoly, ukázka celého setu včetně herního plánu (410×410 mm) 

Pokud znáte „Dostihy & Sázky“, znáte také z poloviny tuhle adaptaci. Desková hra WesternPoly je tematickou stylizací známé hry „Dostihy & Sázky“. Hra následuje systematiku, herní mechaniky i rozvržení originální hry, ale není obyčejnou kopií. Jedná se o kompletní remake celé hry zahrnující herní plán, set kartiček, herní měnu s žetony a samozřejmě instrukce a pravidla. Western Poly následuje herními mechanikami i svým celkovým rozložením. Pokud byste originál (Dostihy & Sázky) neznali, jedná se o tradiční rodinnou hru pro 2 až 6 hráčů.

Motivace WesternPoly:

Vítězem hry se stává hráč, který dokáže odhadnout situaci, nejlépe zváží rizika a správně investuje svěřené prostředky. Každý hráč představuje podnikatele, který pohybem po herním plánu obchází aukce nemovitostí. Volné nemovitosti podle své úvahy a svého zájmu kupuje, aby je později mohl vylepšit a zajistil co největší výnos.

Pravidla:
V souborech ke stažení naleznete mimo jiné kompletní pravidla hry a instrukce ke zhotovení. Pravidla jsou také dostupná on-line

Délka hry:
Může se velmi různit závisle na věku a zkušenostech hráčů (hra je originálně určena pro věk 10+). Běžně se určuje časový limit, ale často vítěz vyplyne během 60 minut.

Herní karty – detail (56×88 mm)

Přípravy:

Příprava hry je náročnější kancelářská práce. Je nutné vytisknout herní desku, set herních kartiček a spolu s nimi i herní žetony. Přípravy lze zvládnout v jednom člověku, ale při více lidech je vše méně náročné. Vše je podrobně popsáno v instrukcích ke zhotovení.

Jeden herní set:
– je určen pro 2 až 6 hráčů (lze samozřejmě hrát s více sety více nezávislých her najednou) 
– obsahuje herní plán, necelých 70 karet a žetony 
přípravy spotřebují: 5,5 papíru A3 
Veškeré informace v souboru s instrukcemi ke zhotovení

Pomůcky:
PC, tiskárna (podklady jsou přizpůsobeny pro oboustranný barevný tisk na A3), kancelářské potřeby, doporučuji řezačku a zaoblovač rohů (viz instrukce)

Herní měna – bankovky (70×29 mm)

Odkazy

 Herní podklady připravené pro tisk (kompletní set s pravidly) [OneDrive]

Projekty hry spolu se zdrojovými ilustracemi (formáty pro InDesign a Photoshop + fonty písma) [OneDrive]

Licenční informace k dílu [Web]

Kompletní pravidla a instrukce (duplikát v herních podkladech) [Web]

Informace:

Celé dílo bylo vytvořeno z volně dostupných podkladů rukami amatérského grafika. Veškeré tiskové podklady, projekty a jiné součásti hry jsou dostupné volně ke stažení. V souborech naleznete také kompletní pravidla hry a instrukce ke zhotovení. Celé dílo je dostupné pod licencí CC BY 4.0, více viz Licence


Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons – Uveďte původ 4.0 – Mezinárodní License.